aaa aaa
aaa
Advanced search  

News:

Please login or register.

Login with username, password and session length
Forgot your password?

Poll

Kojom ocjenom biste ocjenili proteklu sezonu?

1 - gore od ovog nije moglo
- 0 (0%)
2 - loše, preslabi smo bili u Serie A
- 0 (0%)
3 - solidno je, bit će bolje, bitno da smo kup uzeli
- 9 (56.3%)
4 - jako dobra sezona, pogotovo osvajanje kupa
- 6 (37.5%)
5 - bolje od toga nije moglo
- 1 (6.3%)

Total Members Voted: 15

Pages: [1]   Go Down

Author Topic: Pregled sezone!  (Read 2254 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

veX

• VIP Laziale
  • Lazijal od: 1998
  • Omiljeni igrač(i) Lazija: Rocchi, Muslera, Klose, Veron, Ledesma, Keita, Onazi, Cavanda, Diakite
Pregled sezone!
« on: 31.05.2013, 17:56:36 »
Kraj je sezone. Vrijeme je da se stvari smire i da hladnih glava pogledamo na sezonu iza nas. Sedmo mjesto u Serie A, osvajanje Coppa Italie, te ispadanje u 1/4 finala LE.

Zamolio bih vas da iznesete svoje viđenje ove sezone. Što više informacija to bolje  :mig:

Ovako ja to gledam iako mi se još nisu slegli dojmovi.
Nastup u LE me se jako dojmio. Pokazali smo da mi to možemo i po meni smo nezasluženo ispali. Svidio mi se pristup Petkovića i ekipe ovom natjecanju i unatoč tome što smo igrali sa kombiniranim sastavima, dečki su se odlično pokazali.
U kupu se nema šta komentirati. Bili smo na užetu s Sienom, ali čim smo to prošli, sve ostalo je išlo lakše. Juventus smo izbacili, a posebnu čar daje to što smo u povijesnom finalu pobjedili Romu.
Serie A je posebna priča. Tu smo mogli sve, a nismo napravili ništa. Najviše je podbacio taj zimski transfer period pa u Lotitu tražimo krivca za to sedmo mjesto.
Nikako mi se nije svidjelo što nismo kroz ligu dobili nastup u Europi i što se morali vaditi u kupu. Koliko bi samo ljepša i bolja sezona bila da smo npr bili peti i osvojili kup.

Kratki rezime sezone, plusevi i minusi...

Plusevi:
+ napredak Onazija koji bi mogao postati bitna karika u našem timu
+ samo imenovanje Petkovića i njegovo dokazivanje
+ osvojen kup
+ nastup u LE i izboreno 1/4 finale
+ timski duh
+ pomlađivanje momčadi (zasad je još uvijek neprimjetno, ali bitno da smo počeli)
+ napredak Cane, tj. njegovi nastupi

Minusi:
- zimski prijelazni rok
- situacije Zarate, Cavanda, Diakite koje nam se opet ponavljaju
- oslanjanje na samo 2 igrača (Hernanes i Klose)
- sedmo mjesto
- dovođenje Sahe i Pereirinhe koji nisu ništa pokazali, a nisu ni imali priliku šta pokazati
- slaba klupa

Sve u svemu, mjesta za napredak i poboljšanja ima i previše. Mišljenja sam da bi nam ova sezona trebala biti samo pokazatelj kako možemo napraviti nešto, ako se malo pojačamo.

Nikola

• Večiti Laziale
  • FORZA LAZIO!!!!!
Re: Pregled sezone!
« Reply #1 on: 31.05.2013, 18:03:43 »
Cana, Petko, Onazi, Kup, 1/4 LE +, minusi su samo oslanjanje na dva igraca i previse. Mora neko da menja Hernija i Klosea kada oni nisu tu.

Sto se tice tog sedmog mesta, nije minus jer smo 30 kola bili ispred merde i Udinesea, to sto su oni useri, pa vecito nesto na kraju odigraju dobro (Udinese) to je posebna prica. Kao da smo peti, sto smo i dokazali u medjusobnim duelima sa obe ekipe.  :laz-cool:

Laki

• VIP Laziale
  • Omiljeni igrač(i) Lazija: Nesta, Simeone, Veron, Signori, Almeyda, Foggia, Marchetti, Candreva, Cataldi, Klose
  • NON MOLLARE MAI
« Reply #2 on: 31.05.2013, 18:23:25 »
meni je mrsko da pišem bilo šta, al' evo, slažem se sa Veksom  :laz-bravo:
A Roma la Lazio, c'e solo la Lazio! SSL 1900

ForzaLazio

• Vođa navijača
« Reply #3 on: 31.05.2013, 19:00:11 »
Candreva je isto veliki + .Niko od njega nije ocekivo ovako dobro sezonu :candreva:

mario 1986

• Vođa navijača
  • Lazijal od: 1996
  • Omiljeni igrač(i) Lazija: Mihajlovic, Stankovic, Salas. Stam, Nesta, Almeyida, Simeone, Hernanes, Klose,
  • Volim Lazio od kad znam za sebe
« Reply #4 on: 31.05.2013, 19:19:35 »
I Kozakovo prvo mesto na listi strelaca u Ligi Evrope  :s-osmeh:

Crni Đorđe

• Centurion Primus Pilus
  • Večiti Laziale
  • Lazijal od: 2000
  • Omiljeni igrač(i) Lazija: Roki, Mihajlović, Skaloni, Gonzales, Bjava, Lulić
  • Gospodin, brat i drug Skale
« Reply #5 on: 31.05.2013, 19:23:21 »
Vrlo varljiva sezona, moze se reci. Osvojen je trofej, prvi posle 2009. godine, konacno, i to je sigurno najblistaviji dogadjaj u ovoj sezoni. Sezona je pokazala nekoliko stvari:

* Petkovic je bio pun pogodak Lotita i Tarea i to je, nedvosmisleno, nas najveci dobitak;
* Onazi je, konacno, pokazao da nasa omladinska skola ipak nesto dobro moze da uradi;
* U Cani smo dobili izuzetnog stopera za naredni period. Posto Bjava okaci kopacke o klin (pretpostavljam, sledeceg leta), potrebno je dovesti nekog mladjeg i britkog momka kako bi nasa odbrana mirovala narednih godina;
* Marketi, Bjava, Kandreva i Klose su izneli ekipu ove sezone. Bez jednog od njih cetvorice, skripalo je;
* Sto nas dovodi do problema kratke klupe. Kozak je ove sezone odlicno pokazao da je zaista pravi panj, Flokari je bio solidan, dok je Saha nedovoljno igrao. Stankevicijusa ne zelim ni da komentarisem, Zarateu zelim i u ovoj temi da se najebem svega.
* Sezona u Seriji A je preslikana kao i prethodne dve. Do zime smo tako jaki da bi mogli svakoga da pobedimo, posle januara ne znamo gde udaramo. Ove sezone nas povrede nisu toliko mucile kao prethodnih, tako da je igranje na tri fronta ocigledno uzelo danak. Sto me vraca na kratku klupu;
* Kup Italije osvojen  :laz-bravo: Nista manje nisam ni ocekivao kada smo usli u finale i cekali Inter ili Romu, dve najbednije ekipe iz velike sedmorke. On nas je odveo u LE i zbog toga sam i danas presrecan i daje mi motiv da oderem u predstojecem ispitnom roku.   :dwarf:
* Liga Evrope je bila sasvim zadovoljavajuca, mada smo mogli (mozda) i do polufinala, gledajuci dvomec sa Fenerom. Sve u svemu, i tu se napreduje.
* Zimski prelazni rok je ocajno uradjen. Prodali smo Skalonija i Zaurija, Kavandu suspendovali, tako da je Pereirinja (verovatno, otet u Lisabonu) doveden da zakrpi. Vise su ga krpili u bolnici, nego sto je on krpio na terenu.

Suma sumarum, ovoj sezoni bih dao ocenu tri. Neckao sam se izmedju tri i cetiri, ali nisam mogao da dam cetvorku, zbog, sedmog mesta u Kalcu. Bili smo peti i cetvrti prethodnih sezona, tako da je ovo pad. Kup je odlicna stvar, ali vise bih voleo tu famoznu Ligu Sampiona, nego Kup da uzmemo. Samo zato trojka.  :laz-sal:
Keep calm and Lotito je kriv.

zekipula

• Vođa navijača
  • Lazijal od: 1994
  • Svi dolaze i odlaze,jedino Lazio ostaje.....
« Reply #6 on: 31.05.2013, 19:43:57 »
+ definitivno ide Candrevi koji se pokazao kao naše najsigurnije oružje,Onazi također,mladi lav i budućnost.Cana krkan,najjači stoper kod nas :).Ali ipak mislim da najveći plus ide Marchettiu i Petkoviću.Ovom prvom jer je cijelu sezonu bio na visini a ovom drugom zato jer ga je pola navijača pljuvalo na početku a sad mu svi dižu spomenik,pokazao se velikim gospodinom.

minus ide definitivno plasmanu u Serie A.Morali smo barem 4-5 mjesto.Imamo kvalitet za to.Ali najveći minus ide Lotitu koji nije kupio ništa na zimu.Ako sad ne kupi na ljeto mislim da je bivši....

Toni Laziale

• Vječiti Laziale
  • Moderator
  • Omiljeni igrač(i) Lazija: Juan Sebastián Verón, Alessandro Nesta (C), Diego Pablo Simeone, Siniša Mihajlović, Dejan Stanković, Alen Bokšić, Angelo Peruzzi, Senad Lulić, Miro Klose
  • Vive Lazialità !!
« Reply #7 on: 31.05.2013, 20:50:40 »
4 - Jako dobra sezona, pogotovo osvajanje kupa

LA PRIMA SQUADRA DELLA CAPITALE !!

vladoIRR

• Guest
« Reply #8 on: 31.05.2013, 21:47:05 »
Veliko je pitanje je sta bi i na koji nacin pisali da smo izgubili..od ove pobjede nije moglo bolje, a za njih gore i to je po meni odmah apsolutno najveci + u poslednjih nekoliko godina!! sto se generalno sezone tice, odlicno smo igrali u EL, steta mogli smo "lako" i dalje, ali ok, Serie A, ocekivano kao i prosle dve, tri sezone, imamo solidan tim za pola godine igrati vrhunski nivo, onda kad svi krenu u atak mi padamo jer nemamo sirinu, naravno kriva je uprava na celu sa onom budalom..da kazem da ocekujem nesto novno, ne, dovoljno su nas puta ubjedjivali pa razocarali..treba nam na svakoj poziciji makar po 1 dobar, jak igrac..ako Bog da jos Super Kup  :zastava:

dj90

• Večiti Laziale
  • Omiljeni igrač(i) Lazija: Rocchi, Peruzzi, Lopez, Salas, Veron, Klose
« Reply #9 on: 31.05.2013, 21:53:28 »
takva je sezona da je od jedne utakmice zavisilo 1 ili 4

od mene 4

FORZA LAZIO !! NON MOLLARE MAI !!

BoDz4

• Divi filius
  • VIP Laziale
  • Lazijal od: 1992
  • Biti Lacijal je cast i privilegija,a ne pravo!
« Reply #10 on: 31.05.2013, 22:07:10 »
Znaci pregled sezone. Dakle:

+ Petkovic

Svaka cast upravi na otkricu ovog covjeka. Mislim da ima sve kvalitete odlicnog trenera i covjeka za buducnost. Posto ni sam Lotito ne voli puno da mijenja trenere, mislim da bi mu bio pun pogodak da mu ponudi ugovor menadzera tipa Ferguson,kao sto se i pominje. Inace, Petkovicu je ovo prva sezona u Seriji A i nevjerovatno brzo se adaptirao na nju i nadmurdio mnogo iskusnije kolege sto se tice ove lige.

+ Onazi

Momak je osvojio 2 trofeja za jednu sezonu, posle osvojenog prvog vratio se 3 put zreliji, sad ocekujem da bude nezamenjiv iduce sezone. Ovdje se moze racunat isto + i za Petka koji je takodje zasluzan za to i nadam se da ce izbrusiti jos koji dijamant iz Primavere.

+ Kup Italije

Mislim da rijeci nisu potrebne.

+ Liga Evrope

Nije fer sto smo ispali onako jer smo bili jaci od Turaka. Ocekujem da osvojimo ovaj trofej iduce godine ili u najmanju ruku da stignemo do finala.

- Serija A

Nazalost toliko utakmica i kratka klupa iscrpili su nase igrace do maksimuma. Mogli smo mnogo,a ovako nismo dobili nista. Neka nam je za nauk.

- Zimski i ljetnji transferi

Tuga,cemer,jad. Pescara je bolje poslovala od nas.Kostalo nas je mnogo, da je makar malo bolje uradjen merkato, imali bi vise uspjeha bar u jednom od ova 2 takmicanja koja smo "zasrali". No jbg,necemo plakat za prosutim mlijekom. Nadam se da je Lotito naucio lekciju (Koga ja zajebavam?  :( ).

- Zarate, Cavanda i ostali clanovi kluba TRIBINA.

Mislim da ovo nema u nidje. Zdravi i pravi igraci da se ne koriste a potrebni ko ljeb i voda. Donekle razumijem Lotita i njegovo potenciranje moralnih vrijednosti,ali nas je kostalo,pogotovo sto se tice Cavande koji je mladi talenat i potreban je igrac na njegovoj poziciji znajuci Konka.

+/- Dom penzionera

Drago mi je da smo se rijesili vecine starog gvozdja, da ispratimo jos Sahu, Stanketa i Diasa i da im dovedemo mladjane zamjene i ovo ce da preraste u cisti plus ako Bog da iduce godine.

Konacna ocjena

6,7/10
Στις φλέβες μου τρέχει μόνο το αίμα γαλάζιο...

Žarko

• Jedna ljubav - Lazio
  • Večiti Laziale
  • Omiljeni igrač(i) Lazija: Rocchi, Kolarov, Mihajlovic, Stankovic
  • FORZA LAZIO
« Reply #11 on: 04.06.2013, 14:05:25 »
Jedini covek zasluzan za svaki pozitivan rezultat u ovoj sezoni je  :forza-petko:

Ni za koga od igraca se ne moze reci da je nosio ekipu ove sezone, svi su delovali kao tim. Za kup svaka cast! Za LE su me takodje jako prijatno iznenadili, cak mi je i krivo sto nismo isli dalje jer smo definitivno imali mogucnosti, a sada i ostaje mala zal jer pitanje kada cemo opet dogurati ovoliko i imati ovakvu priliku...

Za ligu, klasicna prica koja se vec sezonama vrti i od koje mi se prevrce u stomaku... Razbijamo u prvom delu sezone, u samom smo vrhu, u drugom delu sve upropastimo, cak i vise od toga. Mogla bi se tu praviti neka analiza, ali tako svake sezone da nam se ponavlja, stvarno je cudno da se niko u klubu nije pozabavio sa tim...

U svakom slucaju, osvojili trofej, za mene uspesna sezona!

:lazio5: :lazio5: :lazio5:
:kolarov:
- sada si pao najniže -

veX

• VIP Laziale
  • Omiljeni igrač(i) Lazija: Rocchi, Muslera, Klose, Veron, Ledesma, Keita, Onazi, Cavanda, Diakite
« Reply #12 on: 22.06.2013, 18:16:52 »
Prema glasovima laziala s foruma Nebeskoplavi.com, sezona za nama je dobila ocjenu 3 uz obražloženje "Moglo je i bolje, bitno da smo kup uzeli".  :NBP:

deZio

• Administrator
  • Lazijal od: 2002
  • Omiljeni igrač(i) Lazija: Klose
  • ภ๏ภ ๓๏llคгє ๓คเ
« Reply #13 on: 22.06.2013, 20:17:24 »
Kup nas je spasao ove sezone  :laz-sal2: :NBP: :zastava:

ForzaLazio

• Vođa navijača
« Reply #14 on: 22.06.2013, 20:47:19 »
I u prvenstvu smo igrali dobro do poslednjih desetak utakmica.Meni je iskreno najteze pao onaj remi protiv Rome,promasen penal na kraju smo i bod spasavali.Na srecu bar smo uzeli kup koji mozda nije bas znacajan trofej ali kad ga dobijes preko Rome onda ima znacaj u najmanju ruku  kao trofej lige evrope.

Toni Laziale

• Vječiti Laziale
  • Moderator
  • Omiljeni igrač(i) Lazija: Juan Sebastián Verón, Alessandro Nesta (C), Diego Pablo Simeone, Siniša Mihajlović, Dejan Stanković, Alen Bokšić, Angelo Peruzzi, Senad Lulić, Miro Klose
  • Vive Lazialità !!
« Reply #15 on: 07.01.2014, 01:25:51 »
Pozor tema je za prošlu sezonu 2012/2013

Nema boljeg načina obilježiti prošlu sezonu nego ovim videom Memiuza.  :forza-petko:

S.S.Lazio Stagione [2012-13] . "Il piu grande spettacolo,siamo NOI " .

LA PRIMA SQUADRA DELLA CAPITALE !!
Pages: [1]   Go Up
« previous next »