aaa aaa
aaa
Advanced search  

News:

Please login or register.

Login with username, password and session length
Forgot your password?

Poll

Najbolji igrac ex yu je ?

Safet Susic - Pape
- 4 (6.8%)
Darko Pancev
- 4 (6.8%)
Dragan Stojkovic - Piksi
- 11 (18.6%)
Dejan Savicevic
- 1 (1.7%)
Davor Suker
- 1 (1.7%)

Total Members Voted: 12

Pages: [1] 2   Go Down

Author Topic: Neakadasnji asovi - ex yu  (Read 4262 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Irriducibile

• Vođa navijača
Neakadasnji asovi - ex yu
« on: 05.11.2008, 12:31:22 »
Napravio sam ovu anketu prvenstveno zbog toga da se sjetimo nekadasnjih asova sa ex yu prostora - bilo je toliko dobrih igraca i moglo bi se nabrojati nekoliko desetina imena ali ja sam izabrao neke sa svih podrucja ex yu - mnogi danasnji "klinci" i neznaju kakvih je sve jednom rijecju legendi bilo na ovim prostorima - mi malo stariji sjecamo se nekih od njih ili smo culi dosta prica o njima dok ovi mladji znaju za ove novije igrace pa ne bi bilo lose da se i oni upoznaju sa ovim legendama

ps. neki dan udjem u internet caffe i neki momak ( 17 god. ) gleda na youtube golove danasnjih "zvijezda" i ja onako spomenem piksia kad on ko ti je to  :jaooo:

Sto se mene tice jedan je Pape - veliki respekt svima ali " Pape je Pape "  :bravoo:

Ivan

• Guest
Odg: Neakadasnji asovi - ex yu
« Reply #1 on: 05.11.2008, 12:50:58 »
spored mene to je bio darko pancev ikona zvezde :s-osmeh:

Cazar

• Guest
« Reply #2 on: 05.11.2008, 14:33:48 »
Po meni jedini i nezamjenjiv Safet Sušić - Pape :ok:

serbian wolf

• Guest
« Reply #3 on: 05.11.2008, 15:38:46 »
mogu samo reci da igraci sa balkanskih prostrora koji su igrali u periodu izmedju 70 i ranih 90 su stvarno bili vrhunski majstori i talenti , Pixi,Boban, Boksic,Mihajlovic,Pancev,Jugovic,Belodedic,Dika Stojanovic , Binic, Bilic,Savicevic,Salihamidzic jos uvek igra igrali su srcem , bili su perfektni motoricki,tehnicki,puni snage i energije imali su drcnost stalnu zelju za dokazivenjem, a ovi danasnji nisu im dorasli, sada nazalost gledamo strance kako prave vrhunske majstore, na nasim prostorima se lose radi , a generacije su sve nekako mlitave bar sto je meni proslo kroz ruke 4,5 godine rada u skoli fudbala , deca su neokretna,kriva im  je kicma,losa koordinacija samo sede za kompjuterom moras ih uciti da trce jedno tri meseca i da usklade rad ruku i nogu, genaralno nema sa balkana nekih extra igraca sve je to sada neki prosek.  Za mene su legende bili i ostali:Miha,Savicevic,Boban, Prosinecki,Jugovic i Salihamidzic.

Milos 91

• Guest
« Reply #4 on: 05.11.2008, 16:14:49 »
I ako ga nema ovde za mene je najveci jedan jedini Dragan Dzajic ali bih istakao i Bobeka.

serbian wolf

• Guest
« Reply #5 on: 05.11.2008, 18:39:44 »
Dzajic je obelezio svoje period i njemu bio najbolji sigurno , ja sam se vise bazirao  na ove da kazem malo poznatije priblizno nasim godinama jer ja nisam imao prilike da gledam te stare majstore moze se videti to nekada na nekim starim snimcima , ali zato smo mi od jedne legende napravili kriminalca samo zato da bi partizan progurao svoje ljude u fudbalski savez i upravljao nasim fudbalom kako hoce jer imaju stalni kompleks Crvene Zvezde, Sta je Maradona sve radio, sta radi Gaza, pa ih nikada nisu onako snimali i slikali kao nekog sefa mafije sa lisicama, Tako se niko ne ponasa prema svojim legendama osim nezasitih ljudi bliskih partizanu koji po svaku cenu zale da upravljaju fudbalom i zgrcu gomile novca kroz namestanje utakmica , pravljenje nekih laznih zvezda kao sto sada hoce od onog mucenika Duska Tosica , da dva gola iz slobodnjaka i postao odmah veliki igrac  strasno.

Irriducibile

• Vođa navijača
« Reply #6 on: 05.11.2008, 19:03:23 »
mogu samo reci da igraci sa balkanskih prostrora koji su igrali u periodu izmedju 70 i ranih 90 su stvarno bili vrhunski majstori i talenti , Pixi,Boban, Boksic,Mihajlovic,Pancev,Jugovic,Belodedic,Dika Stojanovic , Binic, Bilic,Savicevic,Salihamidzic jos uvek igra igrali su srcem , bili su perfektni motoricki,tehnicki,puni snage i energije imali su drcnost stalnu zelju za dokazivenjem, a ovi danasnji nisu im dorasli, sada nazalost gledamo strance kako prave vrhunske majstore, na nasim prostorima se lose radi , a generacije su sve nekako mlitave bar sto je meni proslo kroz ruke 4,5 godine rada u skoli fudbala , deca su neokretna,kriva im  je kicma,losa koordinacija samo sede za kompjuterom moras ih uciti da trce jedno tri meseca i da usklade rad ruku i nogu, genaralno nema sa balkana nekih extra igraca sve je to sada neki prosek.  Za mene su legende bili i ostali:Miha,Savicevic,Boban, Prosinecki,Jugovic i Salihamidzic.

Slazem se u potpunosti sa svim sto si rekao a pogotovo sa " a ovi danasnji nisu im dorasli " - da bi "napravio " recimo neke od ovih legendi morao bi spojiti danasnjih par igraca tih takozvanih "zvijezda" da bi dobio igraca takvog kalibra kao sto su ovi koje navodimo - nisam bio u mogucnosti da pratim / gledam neke od ovih najvecih ali po pricama od starije raje to su bile "masine" a ne ljudi - recimo da Pape Talijanima ( onakvim talijanima ) u jednoj utakmici da 3 gola ili jednoj Argentini ili Pixi kad je kisa padala pa nije mogao da vodi loptu pa je podigne i "pimpla" cijeli teren da lopta ne dotakne zemlju i postigne gol - Prosineckog sam gledao na malonogometnom turniru - ma kakav Zidan nevjerovatno sta covjek radi sa loptom ili Hase koji predribla cijeli tim dodje do gola vrati se predribla ih opet i da go - onda Savicevic , Dzaja ... mogao bi ovako do sutra  :laz-ziveli:

almer_lion

• Guest
« Reply #7 on: 05.11.2008, 19:18:29 »
Safet Sušić je kralj sa područja ex yu što se ticew fudbala/nogometa. Od skorijih igrača extra mi je Sergej Barbarez, cijela postava Hrvatske reprezentacije sa Svjetskog prvenstva u Francuskoj 1998, Elvir Baljić i Bolić, Stanković, Salihamidžić, Mihajlović naravno, Dado Pršo, mnogi drugi da sad ne pišem sve............... :ziveli: :ziveli: :ziveli: :ziveli: :ziveli: :ziveli:

Lazar

• Guest
« Reply #8 on: 05.11.2008, 20:34:55 »
Ja bih istakao Stjepana Bobeka legendu Partizana...

serbian wolf

• Guest
« Reply #9 on: 06.11.2008, 12:20:04 »
E bas to Irriducibile imao sam prilike da gledam jedan trening kada je sutirao golmanu zvezde  i mali fudbal kad je igrao pixi pa to je strasno covek se sprda sa  loptom kakvi su to udarci i prijemi, on i Prosinecki su tehnicki savrseni sto se tice veznjaka, i bas to treba spojiti danasnjih 3-4 da bi napravio jednog takvog. Krajem devedesetih  odnosno kako su zavrsavali karijere nije bilo pravih naslednika,ja  iz svog strucnog ugla mogu reci  sto se tice Srbije nivo fudbala svake godine opada sve su losiji igraci ne mogu se prodati vise nigde nekad je moglo na kipar, austrija sada nema sanse Anartozis je u ligi sampiona oni ulazu novac, a ovde se nista ne ulaze samo se krade i zato fudbal za par godina ide na samo dno.Kada nema novca nema ni dobrog rada ni dobrih trenera , pa ni dobrih igraca.

Irriducibile

• Vođa navijača
« Reply #10 on: 06.11.2008, 12:53:11 »
E bas to Irriducibile imao sam prilike da gledam jedan trening kada je sutirao golmanu zvezde  i mali fudbal kad je igrao pixi pa to je strasno covek se sprda sa  loptom kakvi su to udarci i prijemi, on i Prosinecki su tehnicki savrseni sto se tice veznjaka, i bas to treba spojiti danasnjih 3-4 da bi napravio jednog takvog. Krajem devedesetih  odnosno kako su zavrsavali karijere nije bilo pravih naslednika,ja  iz svog strucnog ugla mogu reci  sto se tice Srbije nivo fudbala svake godine opada sve su losiji igraci ne mogu se prodati vise nigde nekad je moglo na kipar, austrija sada nema sanse Anartozis je u ligi sampiona oni ulazu novac, a ovde se nista ne ulaze samo se krade i zato fudbal za par godina ide na samo dno.Kada nema novca nema ni dobrog rada ni dobrih trenera , pa ni dobrih igraca.

Da slazem se i mi smo u istoj situaciji ako ne i goroj - tog Anortozisa je Zeljo prije par godina dobio kuci 1:0 a u gostima 3:1 - bili smijesna ekipa a pogledaj sad - sad mi postajemo smijesni a oni napreduju - to je kad se politika umjesa u sve  :laz-ljut: :laz-ljut: :laz-ljut:

ivan5558

• Guest
Re: Neakadasnji asovi - ex yu
« Reply #11 on: 15.04.2009, 16:18:52 »
Kako meni stari uvijek dosadjiva sa ovim igracima iz ex Yu. Koda su ti igraci iz svemira dosli. Nije me briga tko je najbolji bio gledam samo buducnost. :uprava-napolje:

milos92rocchi

• Guest
« Reply #12 on: 15.04.2009, 17:30:00 »
Prosinecki je bio dobar ...  :laz-bravo: :laz-bravo: :laz-bravo:

liberi

• Guest
« Reply #13 on: 16.04.2009, 00:08:13 »
Kako meni stari uvijek dosadjiva sa ovim igracima iz ex Yu. Koda su ti igraci iz svemira dosli. Nije me briga tko je najbolji bio gledam samo buducnost. :uprava-napolje:
:lol: :lol:
pa tako je kod svakoga...
njima su ti igraci bili svetinja i oni su za njih neprevazidjeni.A siguran sam kada bi sada ubacili Sušića iz najboljih dana,ne bi se vidio na terenu... :s-osmeh:

Vlada varvarin

• Vođa navijača
  • Lazijal od: 1997
  • Omiljeni igrač(i) Lazija: Paolo di Canio,Miroslav Klose,Djibril Sise
« Reply #14 on: 26.04.2009, 22:18:07 »
Sad je emisija Secanja na SOS-u,nek reprezentacija eks yu i cini mi se mladi,ne bitno, Darko Pancev,osecaj za gol kao Inzagi sad.

milos92rocchi

• Guest
« Reply #15 on: 27.04.2009, 14:38:58 »
Sad je emisija Secanja na SOS-u,nek reprezentacija eks yu i cini mi se mladi,ne bitno, Darko Pancev,osecaj za gol kao Inzagi sad.
Da.. jako dobar igrac ... bio .. :laz-sal2:

Kojic

• Guest
« Reply #16 on: 16.05.2009, 10:37:56 »
Evo iz CG koji su bili :
  • Dejan Savićević
  • Predrag Mijatović
  • Ante Miročević
  • Željko Petrović
  • Dragoje Leković
  • Ljubomir Radanović
  • Dragoljub Brnović
  • Zoran Filipović
  • Refik Šabanadžović
  • Branko Rašović
  • Budimir Vujačić
  • Lazar Radović
  • Vojin Lazarević
  • Milutin - Mišo Pajević
  • Nikola Jovanović
  • Anto Drobnjak
  • Niša Saveljić
  • Miodrag Krivokapić
  • Branko Brnović
  • Saša Petrović
  • Slobodan Marović
  • Žarko Lučić
  • Ivica Kralj
  • Damir Čakar
  • Zoran Bojović
  • Zoran Batrović
  • Vasilije-Čiko Radović

HAJDUK

Ivica Šurjak 34/8 Rizah Mešković 33 Jurica Jerković 32/9 Luka Peruzović 31/1 Slaviša Žungul 30/12 Dražen Mužinić 30/2 Vedran Rožić 29 Branko Oblak 28/5 Dragan Holcer 26 Ivan Buljan 25/2 Vilson Džoni 24/2 Željko Mijač 22/2 Mario Boljat 21/1 Mićun Jovanić 16/3 Ivica Matković 15/3 Goran Jurišić 11/2 Berislav Poldrugovac 3 Joško Gluić 3 Ivan Katalinić 2 Nenad Šalov 2.

CRVENA ZVEZDA

Vladimir Petrović 31/7 Stanislav Karasi 30/14 Miroslav Pavlović 30/1 Kiril Dojčinovski 30 Nikola Jovanović 29/6 Vladislav Bogićević 29/4 Ognjen Petrović 29/1 Aleksandar Panajotović 26/11 Jovan Aćimović 26/7 Petar Baralić 26/3 Mihalj Keri 24/2 Zoran Antonijević 15/4 Živorad Jevtić 13 Slobodan Janković 12/1 Vojin Lazarević 11/2 Branko Radović 11/1 Dušan Savić 9/6 Trifun Mihajlović 6/1 Dragomir Racić 6 Petar Krivokuća 6 Zoran Filipović 6 Radivoje Ratković 4/1 Dragoslav Stepanović 4 Dušan Nikolić 3 Miloš Šestić 3 Branko Klenkovski 1 Bratislav Đorđević 1.

RADNIČKI

Ilija Dimovski 33/3 Trajče Kovačev 33/1 Slobodan Antić 31/7 Dragan Pantelić 31 Pavle Grubješić 30/6 Vitomir Dimitrijević 30 Miodrag Stefanović 27/3 Stevan Andrejević 27/1 Milan Dovedan 24 Stracimir Martinović 22/1 Milenko Titin 20/1 Tomislav Pešić 17/2 Ljubiša Rajković 16 Milorad Janković 13/1 Ivan Mladenović 12 Velimir Živić 11 Slobodan Halilović 8 Nebojša Bojić 7 Dragan Ivanović 4/2 Miodrag Knežević 3 Radivoje Anđelković 2 Dragoljub Ilić 1.

Crni Đorđe

• Centurion Primus Pilus
  • Večiti Laziale
  • Lazijal od: 2000
  • Omiljeni igrač(i) Lazija: Roki, Mihajlović, Skaloni, Gonzales, Bjava, Lulić
  • Gospodin, brat i drug Skale
« Reply #17 on: 27.04.2014, 23:35:56 »
Danas, u 82. godini života, preminuo je nekadašnji novosadski fudbaler i trener, gospodin Vujadin Boškov. Boškov je preminuo u svojoj porodičnoj kući, u mestu Begeč kod Novog Sada.

Kao fudbaler je nosio dresove novosadske Vojvodine, Sampdorije i Jang Bojsa. 57 puta je nosio dres jugoslovenske fudbalske selekcije.

Trenersko znanje je pekao u Jang Bojsu i svojoj miljenici, Vojvodini.
Kao trener je vodio neke izuzetno velike ekipe i osvojio značajan broj trofeja. U Holandiji je osvojio nacionalni kup 1975. godine, sa Den Hagom. Potom je vodio i Fejenord. Posle toga odlazi u Španiju, gde je tri godine vodio madridski Real, sa kojim je osvojio jednu titulu prvaka i dva Kupa Kralja. Gubio je u finalu Kupa Šampiona 1981. godine. Potom odlazi i u Italiju, gde je počeo u Askoliju, sa kojim je osvojio Seriju B. To ga odvodi u Sampdoriju (po drugi put, prvi put kao trenera). Tamo je osvojio titulu 1991. godine, dva Kupa Italije (1988. i 1989. godine), Superkup Italije 1991. godine i Kup pobednika kupova 1990. godine. Kup Šampiona mu je ponovo iskliznuo u finalu, 1992. godine.
Potom je vodio i Romu, Napoli, ponovo Doriju, Servet, Peruđu, a karijeru je završio kao selektor SR Jugoslavije.

Njegov značaj za novosadskog superligaša najbolje govori sam naziv trening-centra FK Vojvodina. SC "Vujadin Boškov".

Još jedan veliki čovek fudbala odlazi u večnost. Neka vam je večna slava i počivajte u miru, gospodine Boškov.

« Last Edit: 27.04.2014, 23:59:31 by Crni Đorđe »
Keep calm and Lotito je kriv.

ForzaLazio

• Vođa navijača
« Reply #18 on: 27.04.2014, 23:54:53 »
Kada se pogledaju klubovi koje je trenirao jasno je o kakvoj se velicini radi.Sve sto je napravio prije svega sa Sampom zasluzuje divljenje.

Neka mu je vječna slava.

Toni Laziale

• Vječiti Laziale
  • Moderator
  • Lazijal od: 1998
  • Omiljeni igrač(i) Lazija: Juan Sebastián Verón, Alessandro Nesta (C), Diego Pablo Simeone, Siniša Mihajlović, Dejan Stanković, Alen Bokšić, Angelo Peruzzi, Senad Lulić, Miro Klose
  • Vive Lazialità !!
« Reply #19 on: 28.04.2014, 07:15:18 »
Počivao u miru legendo jugoslovenskog, srbijanskog i svjetskog sporta. Iskreno mi je žao jer stvarno sam imao visoko mišljenje o ovom čovjeku. Otišao je u legendu.

LA PRIMA SQUADRA DELLA CAPITALE !!
Pages: [1] 2   Go Up
« previous next »