aaa aaa
aaa
Advanced search  

News:

Please login or register.

Login with username, password and session length
Forgot your password?
Pages: 1 [2] 3   Go Down

Author Topic: Izdvojeno iz arhive  (Read 3133 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Admiral

• Moderator
  • Lazijal od: 1997
  • Omiljeni igrač(i) Lazija: Christian Vieri, Giuseppe Signori, Pierluigi Casiraghi, Matias Almeyda, Roberto Rambaudi, Diego Pablo Simeone, Marcelo Salas, Angelo Peruzzi, Miroslav Klose, Felipe Anderson, Ciro Immobile, SMS, Luis Alberto...
Re: Izdvojeno iz arhive
« Reply #20 on: 03.12.2016, 12:39:40 »
Jebote već sam zaboravio da je Mark Bresciano igrao za nas :D

Daa. Šteta je samo što je kod nas došao "potrošen", u padu forme, kasnije će se ispostavit' i karijere. Inače je riječ o odličnom veznjaku (u svoje vrijeme). Uvijek sam ga gotivio, a naročito one njegove "freeze" proslave pogodaka. :s-osmeh:
Laziali koji se slažu: veX

Admiral

• Moderator
  • Omiljeni igrač(i) Lazija: Christian Vieri, Giuseppe Signori, Pierluigi Casiraghi, Matias Almeyda, Roberto Rambaudi, Diego Pablo Simeone, Marcelo Salas, Angelo Peruzzi, Miroslav Klose, Felipe Anderson, Ciro Immobile, SMS, Luis Alberto...
« Reply #21 on: 17.12.2016, 11:28:15 »
NA DANAŠNJI DAN

Na današnji dan prije 21 godinu, 17. decembra 1995. godine, Lazio i Samporia su u četrnaestom kolu Serie A odigrali jednu od najboljih i najefikasnijih utakmica u sezoni 1995/96.

https://www.youtube.com/watch?v=2KqHmOmD8f8

17. decembar 1995. --- Serie A 1995/96 --- XIV kolo

----------------------------------------------------------------------------------------------

LAZIO: F.Mancini (46' Orsi), Gottardi, Favalli (74' Bergodi), Di Matteo, Negro, Chamot, Rambaudi (32' Casiraghi), Fuser, Bokšić, Winter, Signori.

Rezervni igrači: Marcolin, Piovanelli.

Trener: Zeman.

----------------------------------------------------------------------------------------------

SAMPDORIA: Pagotto, Karembeu, Ferri, Mihajlović, Sacchetti, Pesaresi (71' Lamonica), Seedorf (60' Iacopino), Evani, Invernizzi (53' Bellucci), Chiesa, R.Mancini.

Rezervni igrači: Sereni, Maniero.

Trener: Santarini (susp. Eriksson)

Sudija: Bazzoli (Merano).

Strelci: 17' Signori, 40' Mihajlović, 42' Signori (penal), 45' Mihajlovic (aut), 57' Winter, 65' Chiesa, 67' Casiraghi, 70' Casiraghi, 76' Chiesa (penal).

Sudijske zabilješke: žute kartone su dobili Pesaresi, Favalli, Bergodi i Karembeu.

Laziali koji su se zahvalili: veX, Toni Laziale, Žarko, Resad
« Last Edit: 17.12.2016, 11:34:18 by Admiral »

Admiral

• Moderator
« Reply #22 on: 06.02.2017, 20:37:59 »
NA DANAŠNJI DAN

Na današnji dan prije 17 godina Lazio je u nezadrživom šampionskom naletu protutunjao kroz Torino pobjedivši istoimeni klub sa 4:2.

https://www.youtube.com/watch?v=W6A1cSi9EZY

6. februar 2000. - Šampionat Serie A 1999/00 - XX kolo - 15.00h
------------------------------------------------------------------------
TORINO: Pastine, Bonomi, Grandoni, Galante, Jurcic, Brambilla, Pecchia (72' Maltagliati), Lentini, Sommese, Ferrante, Scarlato (46' Ivić).
Rezervni igrači: Nista, Minotti, Ficcadenti, Coco, Tricarico.
Trener: Mondonico.
LAZIO: Marchegiani, Negro, Nesta, Mihajlović, Pancaro, Stanković, Sensini (77' Almeyda), Simeone, Nedved (73' Mancini), S.Inzaghi (58' Ravanelli), Salas.
Rezervni igrači: Ballotta, Gottardi, Couto, Lombardo.
Trener: Eriksson
Sudija: Pellegrino (Barcellona Pozzo di Gotto) -
Linijski: Mazzei i Farneti - Četvrti: Tagliafico.
Strelci: 8' Sensini, 53' Mihajlovič (pen.), 65' Ravanelli, 81' Ferrante (pen.), 89' Galante, 91' Salas.
Mihajlović je isključen zbog lakta Ferranteu.
Žuti kartoni: Bonomi, Ferrante, Nedved i Marchegiani.
Udarci iz ugla: 3-2 per il Torino.
Nadoknada: 1' p.t., 4' s.t.
Gledalaca: 19.016
Laziali koji su se zahvalili: veX, Toni Laziale, Žarko, Dusan Jaksic

Toni Laziale

• Vječiti Laziale
  • Moderator
  • Lazijal od: 1998
  • Omiljeni igrač(i) Lazija: Juan Sebastián Verón, Alessandro Nesta (C), Diego Pablo Simeone, Siniša Mihajlović, Dejan Stanković, Alen Bokšić, Angelo Peruzzi, Senad Lulić, Miro Klose
  • Vive Lazialità !!
« Reply #23 on: 18.02.2017, 01:17:50 »
Rim, 12.07.2002. -Blic

[ IMAGE NOT SHOWN - GUESTS CANNOT VIEW ATTACHED IMAGES ]

Na zvaničnom predstavljanju tima Lazija za novu sezonu u „Formellu“, pred odlazak na visinske pripreme u Vigo di Fassa, u centru pažnje bio je Dejan Stanković.

- Imam ugovor na još dve godine i ovo će biti peta sezona u dresu Lazija, ni u Zvezdi nisam igrao više. Nebeskoplava majica mi je prirasla za srce, praktično je postala moja druga koža i zaista bih voleo da ostanem do kraja karijere u Formellu - iznenadio je novinare iskrenošću Stanković.

-Rim u potpunosti odgovara meni, mojoj porodici i mislim da je najlepši grad na svetu. Posle Beograda, naravno. Kako stvari stoje, želja Stankovića da ostane dugo u „večnom gradu“ je vrlo ostvariva i pored interesovanja najbogatijih evropskih i italijanskih klubova. Familija Cragnotti nijednog trenutka nije razmišljala da ga stavi na prodaju, šta više, kao što je „Blic“ vec pisao u pripremi je ponuda za produženje vernosti „nebeskoplavim“ bojama do 2007.godine.

- Za mene je najvažnije da imam sigurno mesto među prvih jedanaest i nije mi važno na kojoj cu poziciji da igram. Mada, ako bih mogao da biram, dejstvo po levoj strani najviše bi mi odgovaralo. Nije propustio Stanković ni da uzvrati pohvale na račun novog trenera: - Mancini već dve godine ne propušta priliku da stavi u prvi plan moje kvalitete, a želeo je da me odvede sa sobom i u Firenzu. Sve to, bez trunke rezerve, motiviše me da dam svoj maksimum baš u sezoni kada Mancini ima svoje „vatreno krštenje“ na klupi Lazija. Mislim da je od mene još motivisaniji Mihajilović i nemojte da se iznenadite ako u novom Laziju, Miha povrati status stuba odbrane, pa čak i golgetera. Sa novim loptama, Sinišin šut će biti još opasniji.

Laziali koji su se zahvalili: veX, Admiral, Žarko, Resad, marsal

LA PRIMA SQUADRA DELLA CAPITALE !!

Toni Laziale

• Vječiti Laziale
  • Moderator
  • Omiljeni igrač(i) Lazija: Juan Sebastián Verón, Alessandro Nesta (C), Diego Pablo Simeone, Siniša Mihajlović, Dejan Stanković, Alen Bokšić, Angelo Peruzzi, Senad Lulić, Miro Klose
  • Vive Lazialità !!
« Reply #24 on: 18.02.2017, 01:37:57 »
27.11.2002. -Blic

Dejan Stanković, prvotimac Lazija, o finansijskoj krizi
koja je zahvatila klub sa „Olimpica“
Plate pod zaverom ćutanja

RIM - Magla na „Olimpicu“. Lazio, Zvezdin rival iz drugog kola Kupa UEFA, koji je od svog osnivanja 1900. godine osvojio dve titule prvaka Italije, tri nacionalna kupa, dva superkupa Italije, jedan kup pobednika kupova i jedan superkup Evrope, pada u sve vecu finansijsku krizu. Spremnost Sergia Cranottia da napusti mesto predsednika firme „Cirio“ i proda svojih 35 odsto deonica kluba iz Rima, na najbolji nacin govori o velikoj krizi Lazija. Kako na igrače nebeskoplavih deluje loša atmosfera u klubu, u razgovoru za „Blic“ priča Dejan Stanković.

- Radimo po sistemu „svi za jednog, jedan za sve“. Sudeći po našoj igri u Calciu, mnogi ne veruju da je klub u finansijskoj krizi. Za sada smo uspeli da razgraničimo dve stvari, tako da na terenu radimo naš posao, a van terena se borimo za život. Ne mogu da kažem dokle ćemo tako, ali se nadam da ćemo uspeti da izademo iz kolapsa - izjavio je Stanković. Priča se da plate kasne i po tri meseca?

- Klupski dogovor je da u javnosti za sada ne pričamo o tome, jer se svi nadaju boljim danima. Medutim, činjenica je da nam nije lako. Poruka Cragnottija je da držimo loptu na zemlji. Dokle ćemo, mogu samo da nagadam.

Ugovor sa Laziom ističe vam na leto 2004. godine. Međutim, sve češće su priče da biste već ove zime mogli da pređete u jedan od dva velika milanska kluba, pa čak i u slavni Manchester?

- Kako su krenuli problemi, tako smo se Miha, Stam, Lopez, ja i još par igrača, koji igraju dobro, našli na meti mnogih klubova. Priča se svašta, međutim, 99 odsto sam siguran da niko neće napustiti Lazio do juna iduće godine. Moja dalja karijera zavisiće od situacije u klubu, ali gotovo sigurno eventualni novi ugovor neću potpisati ove zime - kaže Stanković i dodaje: - Ako budem menjao sredinu, neću i zemlju - jasan je on.

Za kraj, Stanković se osvrnuo na takmičarsku sezonu, tačnije na utakmicu trećeg kola Kupa UEFA protiv Šturma u Gracu, koja Lazio očekuje u četvrtak.

- Moram da istaknem da su moji saigrači znatno rasterećeniji sada nego što su bili pred meč sa Zvezdom. Hoću da kažem da su se više plašili Zvezde od Šturma. Svi smo ubeđeni da možemo ostvariti povoljan rezultat u Austriji, pa čak i ja, iako najverovatnije neću igrati. Mancini će me gotovo sigurno ponovo odmarati i na taj način dokazati da nisam iz nekog drugog razloga propustio utakmice protiv mog bivšeg kluba - završio je razgovor za „Blic“ Dejan Stanković.
Laziali koji su se zahvalili: veX, Žarko

Toni Laziale

• Vječiti Laziale
  • Moderator
  • Vive Lazialità !!
« Reply #25 on: 18.02.2017, 02:25:01 »
29.01.2003. -Tempo

Ekskluzivno
Dejan Stanković, najbolji kreator igre
u najjačoj ligi planete - Gospodar Calcia

Po strogim kriterijumima italijanskih novinara, najbolje ocenjeni vezni igrač Calcia tokom prvog dela sezone 2002/03 bio je Dejan Stanković. As našeg nacionalnog tima prosto je zagospodario italijanskim fudbalom. Bio je "numero uno" Lazija, najprijatnijeg iznenađenja dosadašnjeg dela šampionata Italije, obezbedio sebi mesto u idealnom timu jeseni, umalo i dres Milana, Juventusa, Intera. Koliko je samo novinskog prostora potrošeno na prvog rimskog osvajača koji se preziva na "ić".

A on je "tajm-aut" iskoristio da poseti rodni grad, obiđe suprugu Anu i sinove Stefana i Filipa koji su vreme praznika i turneje Lazija, proveli u Beogradu. Skupilo se tema za razgovor, počeli smo od proglašenja koje je u našu zemlju stiglo zajedno sa Dekijem.

- Da, to su izračunali, prema ocenama, najbolji sam od veznjaka i šesti u ukupnom plasmanu - odgovorio je kao da smo navikli na takve stvari, on pogotovo.

Rutinski je, iskusno, saopštio i objašnjenje:

- To je za mene velika, ogromna stvar. Stvarno sam dobro igrao, bolje rečeno nikad bolje i valjda sam zasluzio da me pohvale. Sada mora da se potvrdim, kao i ceo Lazio. Znam da će vam ovo zvučati kao milion puta ponovljena fraza, a verujte, to je istina, sledi nam opasno proleće. Sada svi znaju da smo opasni, više niko ne sumnja u naše uspehe, jasno im je da nisu došli slučajno. I biće nam teže, mnogo teško zbog toga.

Nije želeo da glasa za sebe, pa je na pitanje ko je bio najbolji igrač Lazija odgovorio:
- Roberto Mancini! Samo je jedan čovek mogao u teškim trenucima da odrzi Lazio u životu, da ne govorimo o tome da je omogućio veliku pobednosnu seriju. Nema tog trenera na svetu koji se ne bi izgubio u silnim problemima s novcem, neizvesnom budućnošću, pretila nam je katastrofa.

Kako izgleda igrati u Calciu, pobeđivati, i ne primati platu za vrhunski učinak?

- Izgleda čudno, mnogo čudno, kao i svakom čoveku koji ne prima novac za ono što radi. Nije se znalo kad će doći novac, šta će biti sutra, ne vidiš izlaz, a znaš recimo kako je Fiorentina završila kad je bila u sličnim problemima. Zbog svega gubiš volju, poptuno je normalno da padaš.

Šta ima Roberto (Mancini) što nemaju drugi treneri? Alberto (Zaccheroni) recimo?

- Mislim da bi i Zack dobro prošao da je imao podršku kluba, navijača. Kod njega nismo loše igrali, padovi su dolazili zbog psihe. Prošla sezona ocenjena je kao katastrofalna, a nama je bod nedostajao da udemo u Ligu šampiona. U 90. minutu smo primali golove protiv Milana, Brescie, Chieva i da nije bilo toga, igrali bi Ligu šampiona.

Koje su još trenerske vrednosti tvog bivšeg saigrača?

- Mancini ima pre svega ljudske vrednosti, pravi je dasa, šmeker. Ako vam je lakše, znate ono kad mi kažemo za nekoga da je "namazan". Zna da oseti atmosferu u ekipi, ume da "pročita" igrača. Kad treba da "zategne", u pravu je. Ako smo željni opuštanja, pogodiće pravi trenutak za to. Ume i da ti pokaže šta traži, doslovce da te nauči.

Ekipa ga očigledno dobro prihvata?

- Sa mnogima je igrao zajedno. Svi su to dobri momci, znaju da bi bilo glupo pred njim se dokazivati. Respektuješ ga i poštuješ kao čoveka, trenera, drugara. Niko ga ne zove mister kao što smo oslovljavali prethodne trenere. Nego Robi, Mancio, kako ko.

Odlagali smo poziv, čekali ime novog kluba, prve utiske iz Milana, Torina, a pričamo po ko zna koji put o Laziju…

- Mnogo se pisalo, pričalo, nagađalo, ja ni sa kim nisam kontaktirao. Tačno je da ne mogu 20 puta da izmisle da me želi ovaj ili onaj klub. Zna se da je Lazio u finansijskim problemima i tu su mnogi videli svoju šansu.

Ostaješ ipak do leta?

- Glavna ideja je da ne menjam sredinu. Mnogo puta sam ponovio da mi je lepo u Laziu, ekipa mi odgovara, grad je… Evo, u januaru sam u majici i laganom džemperu, 15 stepeni. Kako da odeš kad ga nema nigde na svetu?

Para vrti…

- Svestan sam toga…

-----------------------------------------------------------------------------------------

02.04.2003. -Tempo

Tempo intervju Dejan Stanković
Stvarno se nerviram

Dejan Stanković je prvi u svemu. O njegovim igračkim mogućnostima dovoljno dokazuje potpisivanje ugovora sa Lazijom u skoro tinejdžerskim godinama, zatim petogodišnje konstatno trajanje na najvećoj sceni, interesovanje velikana "starog kontinenta", obezbeđeno mesto među starterima u timu Srbije i Crne Gore... Mnogi u njemu vide pravog lidera za narednu deceniju, ali beležimo i sledeću istinu - Stankoviću u "plavom" ne ide, pa ne ide. Trud se vidi, korisnost je mala na poslednjim utakmicama. Sa željom da zainteresovanima ponudimo prave odgovore, na tu temu razgovaramo sa zvedom Lazija i vezistom naše selekcije. Dejan Stanković, iskreno kao i obično, za "Tempo" govori o našoj fudbalskoj današnjici.

Šta očekujete kao prvo pitanje?

- Zašto u Laziju igram u velikoj formi, zaista dobro i uspešno, a u reprezentaciji ne pružam ni deo toga, u čemu je razlika, tajna ili ne znam ti ja već šta...

Zvuči preterano globalno, ali bez daljnjeg je tačno da se sami ljubitelji fudbala upravo to pitaju. Koji odgovor nudite?

- Eh, da je to lako objasniti...Pre svega, ne mislim da se može pojedinačno pričati i analizirati učešće jedinki u kolektivnom sportu kakav je fudbal. Ipak, nikada nisam bežao od priče, ponudiću sopstveno viđenje stvari. Mislim da najpre moramo da razlikujemo pristup fudbalu u našoj zemlji u odnosu na italijansko shvatanje. Pored sigurnog kontrasta u kvalitetu, imamo i sasvim drugačiju kulturu igre i navijanja, medijskog pristupa, odnosa javnosti, zahteva trenera...Kao konačni proizvod imate individualno učešće u zajednickoj igri, rezultat je baš onaj suvi delikt koji na kraju ostaje za pamćenje, ali i trenutno ocenjivanje nečijih sposobnosti. U Laziju imam sve to pozitivno, dok i meni i reprezentaciji trenutno ne ide po očekivanjima.

Ipak, stiče se utisak da je onda teže proći i uspeti u klubu, nego pružiti dovoljno u reprezentaciji, ali u Vašem slučaju imamo drugaciji rasplet.

- Izgleda da meni konstantne obaveze prijaju. Prilagodio sam se na zahteve italijanskog fudbala i tu pronašao sebe. Međutim, nisam srećan zbog toga, a upravo zbog toga što nam u nacionalnom timu ne ide kako treba. Znate, u klubu ste u radnom odnosu, dok se za zemlju igra zbog osećaja časti i zadovoljstva. Zato se izuzetno nerviram kad ne odigramo kako treba, kad ne pobedimo i doživljavamo situaciju upravo onakvu u kojoj jesmo.

Koliko Vas to opterećuje?

- Dosta, stvarno se nerviram. Treniramo dobro, atmosfera je odlična, na terenu se maksimalno trudimo, ali uspeh izostaje. Niko od nas to ne želi, ali je očigledno da smo u krizi. Voleo bih da osetite atmosferu među nama, u svlačionici, autobusu, hotelu...Sve je na maksimalnom nivou, ali kad neće onda neće.

Često ste u poslednje vreme na meti kritika, upravo zbog toga što se od Vas očekujete da budete predvodnik aktuelnog talasa.

- Znam i sve to trpim. Navijači su nervozni, ja to razumem. Poštujem njihovo pravo, meni jedino preostaje da pojačam rad, dam još više od sebe i tako izađem na pravi put. Uradiću to, obećavam. Ali, podsećam još jednom da ovo nije individualni sport i da dosta toga treba dovesti na željeni nivo. O tim stvarima nije na meni da govorim, o tome će pričati stručnjaci.

Da li Vas brojna očekivanja sputavaju u pružanju onoga što znate i možete?

- Osećam brojne oči na sebi, znam da narod gleda mečeve Lazija i da me očekuje u istovetnom stilu. Iskreno, trudim se upravo zbog svega toga, ali se nalazimo u jednom negativnom periodu. Mislim da sam igrač kojeg ne opterećuju nikakvi zadaci i motivi drugih, jer time podlezete pritisku, što nikako nije dobro.

U Vama mnogi vide naslednika Dragana Stojkovića i Dejana Savićevića. Neki pričaju da ste umetnik, drugi u prvi plan ističu da Vi morate da budete radnik. Na terenu se vidi da imate puno defanzivnim zadataka, a znamo da treba i da organizujete napade i priključujete se napadacima. Da nije to puno obaveza za jednog fudbalera Vaših mogućnosti?

- Sve to i prija i obavezuje. Ne bih pričao o sebi kao o nasledniku takvih veličina. Moje je da igram, vreme će pokazati koje je moje realno mesto. Što se tiče taktičkih zadataka, gledam da ispunim sve ono što selektor Savićević od mene traži. Trčim napred-nazad, nadam se da bar svi vide tu želju. Volim kad sam istureniji, u Kruševcu tokom drugog poluvremena bio sam upravo dosta konkretniji, ali znam da moram da pomognem i odbrani. Takva je pozicija na kojoj igram i znam da uvek moram da budem maksimalno spreman.

Umetnik ili radnik?

Dobar fudbaler mora da bude i jedno i drugo.

Da li ste o svemu tome razgovarali sa Dejanom Savićevićem i kroz dijalog pokušali da dođete do dobre solucije?

- Nemamo vremena tokom priprema za sve to. Prvi dan je relaksacija i zajednički razgovor, onda sledi priprema za meč i sama utakmica. Ne može selektor da priča sa svakim od nas, trebalo bi mu puno vremena. Sigurno je da Savićević više razmišlja kako da posavetuje mlade fudbalere koji stižu iz domaćih klubova, dok podrazumeva da mi ostali već nosimo dovoljnu dozu svesnosti. Vreme nam je zaista velika smetnja, uvek nam nedostaje, jer za neke stvari se u klubu spremamo mesecima, a u reprezentaciji danima.

Ima li u nacionalnom timu nezadovoljstva ka publici i njenim reakcijama?

- Ne, na to nemamo pravo, a i glupo je ljutiti se na svoj narod. Znam ja da oni hoće naše dobre igre, pobede i uspehe, ali ih takođe molim da shvate da nam trenutno ne ide i da malo valja sačekati. Boli me jedino pomisao da se neko smeje našim porazima...

Postoje i tvrdnje da mnogi reprezentativci na pripreme dolaze kako bi obavili lične poslove i ne daju celog sebe obavezama, što uslovljava neuspeh. Da li je to tačno?

- Sigurno ne, ali želim da govorim samo o sebi. Od prvog dana i učešća u mladim selekcijama stekao sam pravilan odnos ka najdražem dresu i vremenom se taj osećaj samo povećao. Dolazio sam i pod temperaturom, bolestan, ali o tome ništa selektoru nisam govorio. Jednostavno, ne želim da izgubim tu draž i čast nastupa u "plavom", to je tim-svetinja i uvek mi je bio u prvom planu.

Šta je potrebno da dobijemo ponovo "pravog" Dejana Stankovića i kompletan državni tim?

- Strpljenje, verujte mi da je to jedina stvar. Italijani često u objašnjenju kriza koriste upravo tu reč, jer je to i prava istina. Za strpljenje je neophodno vreme, ja to znam, ali mi ga i imamo. Pobeda i dva remija nisu nas otpisali iz kvalifikacione trke, samo smo iskoristili pravo na kiks protiv Azerbejdžana. Da nismo poraženi od Bugarske, već da je bilo bar nerešeno, onda bi se donekle i druga priča pričala. Mi znamo da igramo, selektor ima ideju i ostaje nam da vremenom sve dođe na svoje. Ovaj tim Srbije i Crne Gore vredi, ali sve u zemlji molim za malo strpljenja, ništa ni više ni manje od toga.

Takođe, znajte da je i kompletna situacija u zemlji uticala na nas, nisu ovo bili istinski uslovi za fudbal. Zbog toga je i dobro što je utakmica protiv Velsa odložena, do narednog termina bićemo u svemu dobri. Do Helsinkija 6. juna imamo test u Nemačkoj, 30. aprila i nadam se da će već tada sve biti bolje.

Da li se 20. avgust nameće kao neodgovarajući termin zbog tada aktuelnog pripremnog rada?

- Ne, sigurno, kako će biti nama, tako će biti i njima. Uostalom, i protiv Hrvatske smo igrali u avgustu a te kvalifikacije su završene uspešno. Neka se to i sada ponovi, verujte u nas... Svi želimo da budemo učesnici EURO 2004, a to je zajednički posao i stručnjaka i fudbalera i novinara i navijača. Budimo zato udruženi, lakše će nam biti...
Laziali koji su se zahvalili: veX, Admiral, Žarko, marsal

veX

• VIP Laziale
  • Omiljeni igrač(i) Lazija: Rocchi, Muslera, Klose, Veron, Ledesma, Keita, Onazi, Cavanda, Diakite
« Reply #26 on: 18.02.2017, 08:11:11 »
Koja su to vremena bila! Još dok su igrači imali muda i dlakave noge! A pazi samo opreme... tako jednostavna, a tako lijepa... Eh... nostalgija... al ne samo zbog Lazia, nego zbog pravog nogometa i pravih velikana.
Laziali koji se slažu: Toni Laziale, Žarko

Admiral

• Moderator
« Reply #27 on: 18.02.2017, 18:14:12 »
NA DANAŠNJI DAN

Na današnji dan prije 21. godinu (18.2.1996), Lazio je u gradskom debiju savladao Romu (1:0) pogotkom Signorija sa "kreča" u 84. minutu. Trener Lazija Zeman je izveo standardnu 4-3-3 formaciju sa Signorijem, Bokšićem i Casiraghijem. Rambaudi je ostao na klupi. Roma je takođe istrčala u ofanzivnom sastavu sa Tottijem, Fonsecom i Balbom. Međutim, formacije nisu odražavale situaciju na terenu. Igrao se oprezan i poprilično dosadan fudbal, a Roma je u prvih 45. minuta bila nešto opasniji protivnik. Nebeskoplavi su dočekali svojih "pet minuta" i to prije kraja, kad je Romin štoper Marco Lanna nakon prekida Lazija igrao rukom u šesnaestercu. Kapiten Signori je izveo penal i pogodio. Zbog proslave pogotka skidanjem dresa, zaradio je i isključenje. :lol:

ZANIMLJIVOST: U derbiju je tada debitovao i Alessandro Grandoni (1997), iznimno talentovani štoper Lazija koji, nažalost, zbog povreda prvenstveno, nije ostvario značajniju karijeru.

---------------------------------------------------------------------------------------------

18. februar 1996. Šampionat Serie A 1995/96 - XXII kolo

Marchegiani, Gottardi, Favalli (90' Piovanelli), Di Matteo, Bergodi (70' Grandoni), Chamot, Signori, Fuser, Casiraghi, Winter, Boksic (39' Rambaudi).

Rezervni igrači: Orsi, Marcolin.

Trener: Zeman.

---------------------------------------------------------------------------------------------

ROMA: Cervone, Aldair, Carboni, Statuto, Lanna, Petruzzi, Cappioli (78' Moriero), Thern, Balbo, Totti (83' Di Biagio), Fonseca (75' Delvecchio).

Rezervni igrači: Sterchele, Annoni.

Trener: Mazzone.

Sudija: Nicchi (Arezzo).

Strelac: 84' Signori (pen).
Zabilješke: Crveni karton: Signori.
Žuti kartoni: Favalli, Lanna, Totti.
Nadoknada:2' i' 5'.
Gledalaca: Oko 70.000.

https://www.youtube.com/watch?v=Y3w2s84cVj4
Laziali koji su se zahvalili: veX, Toni Laziale, Žarko
« Last Edit: 18.02.2017, 23:00:08 by Admiral »

veX

• VIP Laziale
  • Omiljeni igrač(i) Lazija: Rocchi, Muslera, Klose, Veron, Ledesma, Keita, Onazi, Cavanda, Diakite
« Reply #28 on: 18.02.2017, 21:00:03 »
Koji od Lotitovih trenera bi imao muda u derbiju pri 0:0 uvest stopera debitanta??

Toni Laziale

• Vječiti Laziale
  • Moderator
  • Vive Lazialità !!
« Reply #29 on: 18.02.2017, 22:47:03 »
Koji od Lotitovih trenera bi imao muda u derbiju pri 0:0 uvest stopera debitanta??
:inzaghi: uveo ih je masu.  :laz-sal:

veX

• VIP Laziale
« Reply #30 on: 19.02.2017, 00:55:04 »
Uveo je debitante, ali nije uveo debitanta stopera u derbiju.  :mig:

Admiral

• Moderator
« Reply #31 on: 26.02.2017, 14:20:44 »
NA DANAŠNJI DAN

Na današnji dan prije tačno 17 godina, Lazio je na svom "Olimpicu" savladao neugodni Udinese sa 2:1. Pobjeda je kako na takmičarskom, tako i na psihološkom nivou (nakon prethodnog poraza od Milana) imala veliki uticaj na ono što će kasnije uslijediti. Lazio je do kraja sezone ubacio u višu brzinu i u preostalih 11 susreta izgubio samo jednu utakmicu, i to onu u Veroni (19. marta).

https://www.youtube.com/watch?v=zoWdAQu4blY

26. februar 2000 - Šampionat Serie A 1999/00 - XXIII kolo

LAZIO: Marchegiani, Negro, Nesta (69' Couto), Mihajlović, Pancaro, Conceição, Stanković (69' Simeone), Veron, Nedved, Salas, Ravanelli (77' Mancini).
Rezervni igrači: Ballotta, Gottardi, Lombardo, S.Inzaghi.

Trener: Eriksson.

UDINESE: Turci, Bertotto, Sottil, Gargo, Alberto (48' Locatelli), Jorgensen, Giannichedda (66' Appiah), Fiore (64' Van der Vegt), T.Manfredini, Sosa, Muzzi.
Rezervni igrači: De Sanctis, Zamboni, Warley, Margiotta.

Trener: De Canio.
Sudija: Castellani (Verona)
Linijski: Albanese i Gini
Četvrti sudija: Raiola.

Strelci: 18' Negro, 47' Salas, 90' Locatelli.
Žuti karton: Alberto

Udarci iz ugla: 8-3 za Lazio.

Nadoknada: 2' p.p., 3' d.p.

Gledalaca: 42.209 
Laziali koji su se zahvalili: veX, Toni Laziale
« Last Edit: 26.02.2017, 14:31:26 by Admiral »

Admiral

• Moderator
« Reply #32 on: 24.04.2017, 15:44:33 »
Na današnji dan prije 14. godina (24.4.2003), Lazio je na "Olimpicu" odigrao uzvratni susret protiv Mourinhovog Porta u polufinalu Kupa UEFA. Iako je u dvomeč sa portuglaskim klubom ušao kao blagi favorit, taj epitet nije opravdao. Podsjetiću Vas, Lazio je u prvom susretu (1:4) u Portugalu prvi poveo (pogodak Cesara), te potom promašio izglednu priliku. U revanšu, Lazio je preko Claudija Lopeza uspio promašit' i penal nakon prekršaja nad Inzaghijem (57'). Sve u svemu, sa takvim (negativnim) procentom realizacije prilika i nismo mogli više. Kasniji pobjednik takmičenja se pokazao kao puno ozbiljniji i organizovaniji protivnik od nas.

24 april 2003 – Kup UEFA 2002/03 – Polufinale – revanš susret – Lazio-Porto 0-0.

https://www.youtube.com/watch?v=7-wPVkDefKg

LAZIO: Marchegiani, Oddo, Fernando Couto, Mihajlović, Cesar, Giannichedda (50′ Fiore), Liverani (69′ D.Baggio), Stanković, C.Lopez, Chiesa (59′ Lazetić), S.Inzaghi.

Rezervni igrači: Concetti, Negro, Colonnese, Simeone.

Trener: Mancini.

PORTO: Vitor Baia, Paulo Ferreira, Jorge Costa, Ricardo Carvalho, Nuno Valente, Maniche, Ricardo Costa, Alenichev (90′ Pedro Emanuel), Deco (80′ Tiago), Postiga, Derlei (86′ Jankauskas).

Rezervni igrači: Nuno, Secretario, Ferreira, Capucho.

Trener: Mourinho.

Sudija: Veissiére (Franuska).

Nadoknada 3′ p.p., 3′ d.p.

Gledalaca: 69.873

Zarada: 626.465 eura.
Laziali koji su se zahvalili: veX, Toni Laziale, Žarko

Admiral

• Moderator
« Reply #33 on: 07.05.2017, 23:12:18 »
Na jučerašnji dan prije 19 godina, tačnije 6. maja. 1998 godine, Cragnottijev Lazio je postao prvi fudbalski klub u Italiji koji je izašao na berzu. Nekadašnji gazda Lazija se na ovaj korak odlučio nakon 6 godina samostalnog upravljanja prve rimske ekipe.

Više na ovom linku: http://archiviostorico.gazzetta.it/1998/aprile/21/Lazio_maggio_nella_storia_ga_0_9804214224.shtml?refresh_ce-cp

Admiral

• Moderator
« Reply #34 on: 19.05.2017, 13:41:40 »
NA DANAŠNJI DAN

Na današnji dan prije 18 godina, Lazio i Mallorca su u Birminghamu odmjerili snage u posljednjem izdanju Kupa pobjednika kopova. Nebeskoplavi su slavili pogocima Nedveda i Vijerija, dok je jedini pogodak za ostrvljane postigao Dani.

Put do finala

Karta (19.5.1999)

Formacijski je to izgledalo ovako:

Slavlje nakon trijumfa

https://www.youtube.com/watch?v=uPDk86rm3qc
« Last Edit: 19.05.2017, 13:58:51 by Admiral »

veX

• VIP Laziale
« Reply #35 on: 19.05.2017, 13:56:26 »
Zamisli Varteks igrao u 1/4 finalu :D  :sokiran:

Admiral

• Moderator
« Reply #36 on: 19.05.2017, 14:05:24 »
Zamisli Varteks igrao u 1/4 finalu :D :sokiran:

Da, jbt. I ja sam se maloprije, dok sam pravio ovaj uvod, prisjetio te činjenice. Totalno sam je smetnuo s uma. Veliko je pitanje kad će neki klub sa ovih prostora ponoviti sličan rezultat. Naročito neki koji ne dolazi iz "većih" centara.

Zanimljivo je da se Lazio bukvalno "provlačio" do finala. Na "guzove". :s-osmeh: Prvo protiv Laussane (golovi na strani), Partizana (zahvaljujući pobjedi u Beogradu), te protiv Lokomotive, takođe na osnovu golova u gostima. :s-osmeh:  Reklo bi se, tipično italijanski.
Laziali koji se slažu: veX

Toni Laziale

• Vječiti Laziale
  • Moderator
  • Vive Lazialità !!
« Reply #37 on: 19.05.2017, 17:59:12 »
Varteks je tada bio ekstra jak. Mrmić, Balajić, Hrman, Sabolčki, Beli, Besek, Dalić, Posavec, Mumlek, Šafarić, Veldin Karić. :laz-cool:
« Last Edit: 19.05.2017, 18:27:45 by Toni Laziale »

Admiral

• Moderator
« Reply #38 on: 19.05.2017, 23:33:37 »
Varteks je tada bio ekstra jak. Mrmić, Balajić, Hrman, Sabolčki, Beli, Besek, Dalić, Posavec, Mumlek, Šafarić, Veldin Karić. :laz-cool:

Jeste. Bio je i više nego ozbiljna ekipa. Posebno bih istakao supertalentovanog Silvestera Sabolčkog, koji je nažalost tragično skončao u saobraćajnoj nesreći 2003. godine. :(

Admiral

• Moderator
« Reply #39 on: 28.05.2017, 23:34:23 »
Na jučerašnji dan prije 16 godina odigrala se jedna od, na prvi pogled, uobičajenih takmičarskih utakmica Lazija. Međutim, istorija je pokazala, da je bila daleko više od toga. Po mnogim autoritetima koji nešto znače u Calciju, upravo je ova utakmica prekinula kontinuitet velikog Cragnottijevog Lazija s kraja 90-ih i početkom 2000-ih. Evo i zašto; Prvi favorit pred početak sezone je bio aktuelni šampion, Lazio, koji je zbog predugog slavlja Scudeta, povreda glavnih igrača na početku sezone, te odlaska Sven Gorana Erikssona na klupu engleske reprezentacije u prvom dijelu sezone grcao u problemima, kako igračkim, tako i rezultatskim. U Ligi Šampiona ništa nije išlo kako treba, te smo se od iste oprostili već u prvoj fazi. U Seriji A smo već na početku toliko  zaostali za Romom i Juventusom, da nam niko i nije davao šansu da bi se stvari, ipak, mogle preokrenuti u našu korist. Ali, dolaskom Zoffa, svakako jesu. Lazio je procvjetao i odličnim nizom pobjeda, te posrtanjem Rome pred kraj šampionata, tri kola prije kraja, sa utakmicom manje, izbili smo na drugo mjesto sa -6 u odnosu na najljućeg rivala. Lazio je išao u “goste” (utakmica se igrala na “San Nicoli” u Bariju) indisponiranom, te sezone užasnom Interu bez glavnih vedeta Ronalda, te Vijerija koji je napustio teren tokom prvog dijela. Nebeskoplavi su poveli u 42’ minutu pogotkom Crespa i sa lakoćom čuvali stečenu prednost.

Međutim, u 91’ minuti nakon nespretnog prekršaja Pancara nad jednim igračem Intera na 30-ak metara od gola, dosuđen je prekršaj za Milaneze. Recoba je iz prekida dodavanjem uposlio Dalmata koji je odličnim šetem sa 20-ak metara savladao Peruzzija.

Lazio je tim pogotkom pao na -5 u odnosu na Romu, ogoroman pritisak na merdu je splasnuo i do kraja su, bez prevelikih turbulencija u prostalim susretima, priveli šampionat kraju. Lazio je, s druge strane, ispao iz trke, motivacija je nestala, što su iskoristili Juventus (koje je preuzeo drugo mjesto), te Lecce koji je pobjedom nad nama, obezbjedio ostanak.

Hernan Crespo je prilikom jednog intervjua rekao da iz tog perioda upravo najviše žali zbog ishoda ovog susreta i gubitka ta dva boda, koji su mogli preokrenuti situaciju na tabeli. Naravno, nikada nećemo saznati šta bi bilo kad bi bilo, ali činjenica je da je Dalmatov pogodak, slučajno ili ne, pokrenuo spiralu naglog pada Lazija. Kako igračkog, tako i finansijskog. O reputaciji da ne pišem. Godinama nas nema ni u roamingu, k'o što bi se reklo.

Posljedice: 3 mjesto, kvalifikacije za LŠ, nelogična prodaja glavnih igrača (Veron i Nedved), te kasnije Salasa (trampa za Kovačevića), nedolazak već dogovorenog transfera Thurama iz Parme (koji odlazi u konkurentski Juve), promašaj sa Mendietom, te prebrzo otpuštanje dotadašnjeg trenera Zoffa (dovođenje ziheraša Zaccheronnija), pokopali su Lazio. Nadasve, slom u LŠ (2000/2001) je doveo do odustajanja medijskog magnata Ruperta Mardocha da uloži capital u Lazio, a sam Cragnotti se našao u nebranom grožđu. Nastavak smo svi preživjeli, tj. preživljavamo ga i dan danas.

27 maj 2001 - Serie A 2000/01 - XXXII kolo

INTER: Ballotta, Cirillo, Blanc, Ferrari, Zanetti, Di Biagio (53' Cauet), Jugović, Dalmat, Serena, Ferrante (63' Recoba), Vieri (22' Hakan Sukur).

-----------------------------------------------------------------------

Klupa: Varaldi, Šimić, Macellari, Seedorf.

Trener: Tardelli.

LAZIO: Peruzzi, Negro, Nesta, Mihajlović, Pancaro, Poborsky (79' Stanković), Veron, D.Baggio, Simeone, C.Lopez (58' Salas), Crespo.

Klupa: Marchegiani, Pesaresi, Colonnese, Ravanelli.

Trener: Zoff.

-----------------------------------------------------------------------

Sudija: Collina (Viareggio).

Strelci: 42' Crespo, 90' Dalmat.

Zabilješke: žuti kartoni: Di Biagio, Salas, Cauet i Pancaro.

Nadoknada: 2' p.p., 2' d.p.

Gledalaca: oko 13.000.

https://www.youtube.com/watch?v=fEVb9DY53Ds

Laziali koji su se zahvalili: veX, Žarko, Vlada varvarin
« Last Edit: 28.05.2017, 23:39:06 by Admiral »
Pages: 1 [2] 3   Go Up
« previous next »