aaa aaa
aaa
Advanced search  

News:

Please login or register.

Login with username, password and session length
Forgot your password?
Pages: 1 [2] 3 4 5   Go Down

Author Topic: Južna Amerika  (Read 6738 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

kales

• Guest
Re: Južna Amerika
« Reply #20 on: 17.07.2011, 19:24:53 »
I ja sam gledao Muslera sinoc no i svi ostali natprevara Urugvai, najvise zaradi TATA :D, ali i ja tvrdim da smo izgubili jedan mozebi momentalno od najbolje 5 golmana u svetu, Muslera e pravio kiksove, ali vise ih nema i mislam da i ovaa sezona i nije bilo u Lazio, kiksove na Muslera, tako da zalim sto smo izgubile golman od takov kalibar, a so toa i golman mozebi za 10tina godini ke sme bile mirni sto se tice golmanska pozicija. Ali kako i da e iako ne poznaem dobro Marchetti no nadam se da ce biti veoma uspesan u nasem dresu !!!

deZio

• Administrator
  • Lazijal od: 2002
  • Omiljeni igrač(i) Lazija: Klose
  • ภ๏ภ ๓๏llคгє ๓คเ
« Reply #21 on: 17.07.2011, 19:47:08 »
Vidjećemo šta će ostvariti Muslera u Galatasarayju. Po meni nije kriv Lotito nego agent Muslere merdaš Fonseca koji je tražio nerealne uslove. Muslera zna dobro odbraniti i napraviti kiks samo takvi. Eto gol koji je dao Agüero po meni je dobio preko sebe tu se mora postavljati malo bolje ili izletiti na loptu ili tijelom odbraniti a on redovno prima golove kroz bubrege. Nekažem branio je maestralno ali je Urugvaj imao i puno sreće. Nežalim za Muslerom koji je imao agenta kretena koji nije želio nastaviti suradnju sa Lazijem bolje da smo ga sada prodali i dobili Canu i pare nego da je iduće godine otišao besplatno kao Goran Pandev. Ja mislim da je LAZIO BITNIJI OD MUSLERE, ja ne navijam za S.S. Musleru nego za S.S. Lazio. Neka ide ko nevoli Lazio i netreba mi. Neka leti za parama i ćao. :laz-sal:
Marchetti će biti super pojačanje i nežalim za Muslerom.
Agenti služe da odrađuju posao za igrače, pričam to po stoti put, a vi(ti Toni a i još neki ranije) i dalje terate istu priču kako je agent kriv što neko odlazi.. :jaooo:
Stavite se u Muslerinu situaciju. Samo da ne biste bili pristrasni, umesto Lazia, nek bude npr. klub Atl. Madrid. Igrate u Atletiku, i vaš agent traži nerealne uslove, i predsednik odluči da vas proda u Galatesaraj, a vama bilo super u Atl. Madridu i još sad idete u gori klub. Tako ispada po vašoj priči.. Razmislite sad ima li to ločike što pričate?? Ne postavlja uslove agent već igrač, a agent samo realizuje igračeve uslove, tako da agent nema veze sa tim.. Muslera je otišao jer nije pristao na Lotitove uslove, a ne zato što agent nije pristao na Lotitove uslove.. Igrači nisi glupi, pa da im se agent igra sa karijerom.. Agent može da posavetuje igrača, ali odluka je igračeva koliko će para tražiti i ostale uslove...  :laz-ziveli:

Toni Laziale

• Vječiti Laziale
  • Moderator
  • Lazijal od: 1998
  • Omiljeni igrač(i) Lazija: Juan Sebastián Verón, Alessandro Nesta (C), Diego Pablo Simeone, Siniša Mihajlović, Dejan Stanković, Alen Bokšić, Angelo Peruzzi, Senad Lulić, Miro Klose
  • Vive Lazialità !!
« Reply #22 on: 17.07.2011, 21:47:35 »
Vidjećemo šta će ostvariti Muslera u Galatasarayju. Po meni nije kriv Lotito nego agent Muslere merdaš Fonseca koji je tražio nerealne uslove. Muslera zna dobro odbraniti i napraviti kiks samo takvi. Eto gol koji je dao Agüero po meni je dobio preko sebe tu se mora postavljati malo bolje ili izletiti na loptu ili tijelom odbraniti a on redovno prima golove kroz bubrege. Nekažem branio je maestralno ali je Urugvaj imao i puno sreće. Nežalim za Muslerom koji je imao agenta kretena koji nije želio nastaviti suradnju sa Lazijem bolje da smo ga sada prodali i dobili Canu i pare nego da je iduće godine otišao besplatno kao Goran Pandev. Ja mislim da je LAZIO BITNIJI OD MUSLERE, ja ne navijam za S.S. Musleru nego za S.S. Lazio. Neka ide ko nevoli Lazio i netreba mi. Neka leti za parama i ćao. :laz-sal:
Marchetti će biti super pojačanje i nežalim za Muslerom.
Agenti služe da odrađuju posao za igrače, pričam to po stoti put, a vi(ti Toni a i još neki ranije) i dalje terate istu priču kako je agent kriv što neko odlazi.. :jaooo:
Stavite se u Muslerinu situaciju. Samo da ne biste bili pristrasni, umesto Lazia, nek bude npr. klub Atl. Madrid. Igrate u Atletiku, i vaš agent traži nerealne uslove, i predsednik odluči da vas proda u Galatesaraj, a vama bilo super u Atl. Madridu i još sad idete u gori klub. Tako ispada po vašoj priči.. Razmislite sad ima li to ločike što pričate?? Ne postavlja uslove agent već igrač, a agent samo realizuje igračeve uslove, tako da agent nema veze sa tim.. Muslera je otišao jer nije pristao na Lotitove uslove, a ne zato što agent nije pristao na Lotitove uslove.. Igrači nisi glupi, pa da im se agent igra sa karijerom.. Agent može da posavetuje igrača, ali odluka je igračeva koliko će para tražiti i ostale uslove...  :laz-ziveli:
Neslažem se baš u potpunosti. Agenti se puno petljaju u igračevu karijeru jer ga ubjeđuju da će dobiti negdje drugdje bolje uslove a svi znamo da je Lotito alergičan na ucjene. Agent se postavi prema igraču kao neka stručna osoba koja će zastupati igrača pravno i pomagati mu u odlukama pa ga mogu i navesti na pogrešan put često samo zato da bi ostvarili profit od pokretanja igrača to jest od prodaje zato su često igrači nezadovoljni i nakon što potpišu trogodišnji ugovor. Muslera nije jedini zaslužan za 5 mjesto nego i odbrana koja je bila jedna od najjačih u ligi koja je primala jako malo golova. A šta ćemo recimo sa golom kojeg je Muslera primio od Krasića protiv Juventusa?! Pa Muslera je došao kao niko i ništa u Lazio i od njega je Lazio napravio golmana za Urugvaj i jednog od 5 boljih golmana na svijetu.
Prva i osnovna stvar ako mu je dobro u Laziju zašto nije produžio ugovor po važećim uslovima i ostao još 2 godine i kasnije bi ga tražio Real ili ostali klubovi u kojima bi imao dobru platu. Ovako se ufatio poboljšanja i nije uspio dogovoriti i Lotito ga odluči dati zainteresiranim u ovom slučaju Galatasarayju da bi zaradili nešto jer bi slijedeće godine otišao BESPLATNO.

LA PRIMA SQUADRA DELLA CAPITALE !!

Žarko

• Jedna ljubav - Lazio
  • Večiti Laziale
  • Omiljeni igrač(i) Lazija: Rocchi, Kolarov, Mihajlovic, Stankovic
  • FORZA LAZIO
« Reply #23 on: 17.07.2011, 23:21:18 »
Slazem se sa Stefanom. Veliki bi posao odradili u ovom prelaznom roku da smo zadrzali Musleru. Sve se nesto nadam da ce propasti taj prelazak dok to ne bude zvanicno. Ali, na zalost, obicno kod Lazija takve stvari propadnu kada treba da dovedemo nekog igraca, a ne kada se radi o prodaji...

:muslera: :zastava:

deZio

• Administrator
  • Lazijal od: 2002
  • Omiljeni igrač(i) Lazija: Klose
  • ภ๏ภ ๓๏llคгє ๓คเ
« Reply #24 on: 17.07.2011, 23:23:28 »
Otišao je zato što verovatno misli(on a ne njegov agent) da vredi više od Lotitove ponude. Predpostavljam da mu je Lotito ponudio oko 1.5M godišnje, ali ovaj misli da vredi mnogo više.. Dakle nemaju agenti sa tim veze, ako Muslera smatra da je Lotitova ponuda od 1.5 ok, on će ostati nevezano za to šta agent mislio o tolikoj plati. Dakle, agent može samo da sugeriše, ali odluku donosi Muslera. Zbog toga je bezveze da se agenti optužuju zbog nečijeg odlaska i da se agenti predstavljaju kao oni koji odlučuju a ne igrač, kao da je igrač degenerik... Stavi se u poziciju igrača: Da li bi ti radio kako ti agent kaže, ili onako kako se ti osećaš? Možeš prihvatiti njegov stav, ali konačna odluka je tvoja(igračeva). A da se agenti pitaju, oni bi igrače selili svakih pola godine, jer tako najviše zarađuju..

dj90

• Večiti Laziale
  • Omiljeni igrač(i) Lazija: Rocchi, Peruzzi, Lopez, Salas, Veron, Klose
« Reply #25 on: 17.07.2011, 23:51:06 »
Ćao zdravo, ispadoše dve najlošije ekipe. Sad može sa uživanjem da se gleda

FORZA LAZIO !! NON MOLLARE MAI !!

Vlado87

• Curva Nord
  • Omiljeni igrač(i) Lazija: Luca Marchegiani, Di Canio, Ledesma, Mauri, Matuzalem, Rocchi, Muslera i Klose
« Reply #26 on: 18.07.2011, 00:01:52 »
Muslera zasluzuje vecu platu  :lotitoodlazi: :lotitoodlazi: :lotitoodlazi: :uprava-napolje:

Stefan

• Curva Nord
  • Lazijal od: 2001
  • Omiljeni igrač(i) Lazija: Zarate Mauro
« Reply #27 on: 18.07.2011, 01:55:51 »
Stefane ja mogu sada iznijet 300 argumenata,ali neću (mrsko mi da kucam) :p

Imam dojam da nas jebeš namjerno :lol:

:sef:

:laz-ziveli:
Je l dojava ?  :D
Otišao je zato što verovatno misli(on a ne njegov agent) da vredi više od Lotitove ponude. Predpostavljam da mu je Lotito ponudio oko 1.5M godišnje, ali ovaj misli da vredi mnogo više.. Dakle nemaju agenti sa tim veze, ako Muslera smatra da je Lotitova ponuda od 1.5 ok, on će ostati nevezano za to šta agent mislio o tolikoj plati. Dakle, agent može samo da sugeriše, ali odluku donosi Muslera. Zbog toga je bezveze da se agenti optužuju zbog nečijeg odlaska i da se agenti predstavljaju kao oni koji odlučuju a ne igrač, kao da je igrač degenerik... Stavi se u poziciju igrača: Da li bi ti radio kako ti agent kaže, ili onako kako se ti osećaš? Možeš prihvatiti njegov stav, ali konačna odluka je tvoja(igračeva). A da se agenti pitaju, oni bi igrače selili svakih pola godine, jer tako najviše zarađuju..
deZio ako neko zasluje vecu platu to su Muslera,Hernanes,Dias i Radu..Kako bre Cisse ima preko 2 kao i Klose .. A  na zalasku SU karijere, kojima Lazio nije bio ni u mislima kada su bila u top formi i sa 25god..SRAMOTA LOTITO,sramotis svojim potezima Lazio!!! ONI ZASLUZUJU A MUSLERA NE ..  :banghead: :banghead: :banghead:
██████ ██────████─ ███──███ ██████─▄█▀█▄──▄███▄
──██── ██───██──██ ██─██─██ ██──██▐█░██████████▌
──██── ██───██████ ██────██ ██──██─██▒█████████
──██── ██───██──██ ██────██ ██──██──▀████████▀
──██── ██───██──██ ██────██ ██████─────▀██▀ LAZIO MIA ♥

Admiral

• Moderator
  • Lazijal od: 1997
  • Omiljeni igrač(i) Lazija: Christian Vieri, Giuseppe Signori, Pierluigi Casiraghi, Matias Almeyda, Roberto Rambaudi, Diego Pablo Simeone, Marcelo Salas, Angelo Peruzzi, Miroslav Klose, Felipe Anderson, Ciro Immobile, SMS, Luis Alberto...
« Reply #28 on: 18.07.2011, 02:26:08 »
Dominantno dosadna prica oko Muslere i njegovog agenta, te njegovog odlaska/ne odlaska iz Lazija, njegovog produzetka ili neproduzetka ugovora i sl.
Toni je u pravu, u danasnjem fudbalu agenti igraju veliku ulogu, vecu nego sto bi i po svim mogucim parametrima i "zakonima" trebali. Muslera i njegov agent Fonseca su tipicni primjeri iz "udzbenika". Iako je "mali dabar" doskora bio poprilicno marljiv, vrijedan i nadasve skroman cuvar mreze koji je konstantno napredovao i unapredjivao svoje golmanske karakteristike, ovaj drugi ga je non-stop "kljucao" pricama i pricicama (bajkama) koje su ocigledno dovele do toga da i se sam Nando umisli i osjeti, po necemu, vrijednijim od drugih.
 S druge strane, Lotito jeste tezak za saradnju, ali pokusavao je i nikako nije uspjevao pronaci zajednicki jezik sa Danijelom Carisom Fonsecom, nekada solidnim igracem Cagliarija, Napolija , Rome i Juventusa, a sada agentom (citaj: ispirac mozgova) nekoliko Urugvajskih igraca, medju kojima je i izvjesni Pablo Pintos. :s-osmeh:  Mozda upravo u tome (citaj: vjerovatno) lezi njegova vidna netrpeljivost prema Lotitu i Laziju koju "uspjesno" prenosi na svoje labilne klijente.

:zastava: :zastava: :zastava:

Laki

• VIP Laziale
  • Omiljeni igrač(i) Lazija: Nesta, Simeone, Veron, Signori, Almeyda, Foggia, Marchetti, Candreva, Cataldi, Klose
  • NON MOLLARE MAI
« Reply #29 on: 19.07.2011, 12:57:20 »
Larissa Riquelme je obećala da će izvesti striptiz na ulicama Acunciona ukoliko Paraguay osvoji Copa Americu.

Inače Paraguay u 1/2 F igra protiv Venezuele i sigurno je da su kvalitetnija reprezentacija i očekuje se njihov prolazak u Finale.

Tamo bi se eventualno susreli sa pobjednikom duela Uruguay - Peru ..

Dakle ja svakako navijam za Paraguay zbog "striptiza" Larisse,a za Parauguay me inače kurac zaboli :haha:

Šta vi kažete ? :p
A Roma la Lazio, c'e solo la Lazio! SSL 1900

Leo

• NEBESKOPLAVI tim
« Reply #30 on: 19.07.2011, 13:15:32 »
Paragvaj - Venezuela
Urugvaj - Peru

Bez obzira što Laki čeka na skidanje, ja navijam za autsajdere - Venezuela i Peru !! Ajde Laki, sigurno ima netko tko će se skinuti i u te dvije zemlje :)

Peru prijeti i Urugvaju    :laz-sal2:

Palermo - Lazio  0:1  (Dias)
https://www.youtube.com/watch?v=t_sTiaq6l58

Laki

• VIP Laziale
  • Omiljeni igrač(i) Lazija: Nesta, Simeone, Veron, Signori, Almeyda, Foggia, Marchetti, Candreva, Cataldi, Klose
  • NON MOLLARE MAI
« Reply #31 on: 19.07.2011, 13:28:23 »
Ja želim isključivo Larissu Riquelme :sef:

Ona među sise stavi mobitel :p

Kad na nju pomislim digne mi se ..nivo adrenalina u krvi :lol:

Stefan

• Curva Nord
« Reply #32 on: 19.07.2011, 15:21:46 »
Larissa Riquelme je obećala da će izvesti striptiz na ulicama Acunciona ukoliko Paraguay osvoji Copa Americu.

Inače Paraguay u 1/2 F igra protiv Venezuele i sigurno je da su kvalitetnija reprezentacija i očekuje se njihov prolazak u Finale.

Tamo bi se eventualno susreli sa pobjednikom duela Uruguay - Peru ..

Dakle ja svakako navijam za Paraguay zbog "striptiza" Larisse,a za Parauguay me inače kurac zaboli :haha:

Šta vi kažete ? :p

Nista ne kazem,samo cu da gledam ..  :D

Laki

• VIP Laziale
  • NON MOLLARE MAI
« Reply #33 on: 21.07.2011, 12:20:14 »
Larissu Riquelme djeli samo jedan korak od striptiza na ulicama Acunciona :laz-jea: :juhu:

Ajmo Paraguay :haha:

Moja najveća ljubav - Larissa Riquelme :laz-jea: :laz-cool:

Leo

• NEBESKOPLAVI tim
« Reply #34 on: 21.07.2011, 15:47:58 »

Dusan Jaksic

• Večiti Laziale
  • Lazijal od: 1999
  • Omiljeni igrač(i) Lazija: Mihajlovic, Ledesma, Radu, Klose
  • UZ LAZIO DO SMRTI
« Reply #35 on: 21.07.2011, 15:52:10 »
Paragvaj bez pobede usao u finale... :lol:

Stefan

• Curva Nord
« Reply #36 on: 21.07.2011, 16:39:55 »
Paragvaj bez pobede usao u finale... :lol:
  Majstori  :D

Leo

• NEBESKOPLAVI tim
« Reply #37 on: 23.07.2011, 18:44:25 »

Tabarez: "Protiv Paragvaja nema opuštanja"

U finalu Copa Americe u Buenos Airesu sučelit će se favorizirani Urugvaj te Paragvaj, koji je svoj put do velike završnice krčio teškom mukom i bez ijedne pobjede u regularnom dijelu utakmice.

No, izbornika Urugvaja Oscara Tabareza ta činjenica i status favorita ne opuštaju. "Mislim da gotovo sve momčadi na ovoj razini natjecanja znaju igrati protiv ekipa koje su nominalno superiorne. Sve je to dio današnje igre", kazao je.

"Onima koji su uvjereni da će netko pobijediti i osvajati titule samo zato što dolazi iz države s bogatom i snažnom poviješću, poručujem da previše sanjare."

Tko će ugrabiti brončano odličje?

43. izdanje Copa Américe približava se svom kraju. U pretposljednjoj utakmici natjecanja u La Plati sastaju se Peru i Venecuela u ogledu za treće mjesto. Tko se prije uspio oporaviti od ispadanja u polufinalu?

Nakon polufinalnih dvoboja Venecuela svakako ima više žaliti za propuštenim od Perua. Nakon što su triput gađali okvir gola u susretu s Paragvajem, imali poništen pogodak i na kraju nesretno ispali na jedanaesterce, reprezentativcima će Venecuele zasigurno još dugo ostati "gorak okus u ustima" iz dvoboja u Mendozi.

U podizanju morala slabo razvikanoj nogometnoj državi pomogao je i predsjednik Hugo Chávez koji je pohvalio izabranike svoje zemlje: "Bili ste sjajni i igrali ste časno. Ukrali su nam pobjedu", referirao se na poništeni gol Oswalda Vizcarronda glavom zbog zaleđa venecuelanski boss.

Toni Laziale

• Vječiti Laziale
  • Moderator
  • Omiljeni igrač(i) Lazija: Juan Sebastián Verón, Alessandro Nesta (C), Diego Pablo Simeone, Siniša Mihajlović, Dejan Stanković, Alen Bokšić, Angelo Peruzzi, Senad Lulić, Miro Klose
  • Vive Lazialità !!
« Reply #38 on: 30.10.2011, 12:18:22 »
Trener izbacio Adriana iz momčadi jer je predebeo!

U DVOBOJU 32. kola brazilske Serije A nogometaši Corinthiansa sutra (nedjelja) će dočekati Avai. Iz kadra saopaulske momčadi ispao je najskuplji igrač u klubu, Adriano.

Odlučio je tako trener Tite istaknuvši da 29-godišnji centarfor pod hitno mora, želi li kandidirati za momčad, smršavjeti. Bivši napadač Intera i Rome trenutačno ima 106 kilograma. "Adriano je predebeo i jednostavno se terenom ne može kretati kako bi trebao", rekao je Tite.

Robusni se centarfor vratio na travnjak ovog mjeseca nakon devetomjesečne pauze. Ušao je s klupe u dvobojima s Atletico Goianienseom i Botafogom, no zbog istog ga problema Tite nije uvrštavao u kadar za posljednje dvije utakmice, protiv Cruzeira i Internacionala.

U posljednjih sedam kola "Korinćane"očekuje borba za naslov prvaka. Za vodećim Vasco da Gamom momčad iz Sao Paula na drugom mjestu zaostaje dva boda (57-55).

Izvor:

Toni Laziale

• Vječiti Laziale
  • Moderator
  • Vive Lazialità !!
RIP DR.SOCRATES - BRADA, VISKI I MARLBORO
« Reply #39 on: 05.12.2011, 23:28:49 »
RIP DR.SOCRATES - BRADA, VISKI I MARLBORO

Tako sudbina je htjela. Dan nakon smrti dotkora Socratesa, klub u kojem je proveo šest godina, Corinthians je osvojio naslov prvaka.
Čelnici i igrači Corinthiansa naslov prvaka posvetili su upravo ''doktoru'' koji je igrajući za ovu ekipu postigao 172 gola u 297 utakmica. Iako je počeo u Botafogu, iako je igrao u Flamengu, Santosu, Fiorentini, Corinthians je bio njegov klub, klub za koji se borio ne samo na terenu.

Doktor se borio za slobodu svog naroda koji je bio pod čizmom vojne diktature dugo vremena. A Socrates je formirao građanski pokret ''Corinthians Democracy'', njegovi heroji su bili Fidel Castro, Che Guevara, John Lenon. Valjda i to nešto govori.

A na terenu je bio u pravom smislu riječi dotkor. Kako je igrao, kako se ponašao na terenu, nije morao ''mahati'' diplomom, njegova igra je bila dotkorska. Sa svojih 193 cm visine, odskakao je na terenu, ali nije morao stavljati gel, nije morao voziti skupe automobile i manekenke, brada je bila dovoljna i jedna utakmica sa SP 1982. godine, ili 1986. Igrao je sa Falcaom, Zicom, Ederom , Serginhom, Juniorom, Carecom, Brancom, Alemaom.

To su bile godine kada su napadači zabijali, kada su krila bila prava krila, kreatori bez puno priče pravi kreatori, kada su majstori na terenu igrali bez kostobrana. Sa Brazilom Socrates nije osvojio naslov svjetskog prvaka. U Meksiku 1986. godine Bats je odbranio penal doktoru, Francuska je prošla.  Protiv Italije je zabio 1982. godine, ali je Paolo Rossi postigao tri. I bez obzira na neuspjehe sa reprezentacijom, ostat će za sve vremena jedna sjajna generacija i bradonja koji dodaje petom ili vanjskim dijelom kopačke.

Iz današnje perspektive, to izgleda kao umjetnost. A Socrates je bio umjetnik, na terenu i van njega. Viski i Marlboro, nije se štedio iako je znao šta radi. Na kraju je stradala jetra, sve je više vremena provodio u bolnici, ali lijek nije pronašao. Bez obzira na to, za sva vremena ljubitelji fudbala će sa poštovanjem izgovarati ime velikog Socratesa, dotkora...

Especial Dr. Sócrates

World Football Legends: SOCRATES

SÓCRATES (1954-2011) - tributo - Esporte Espetacular

Melhores momentos Sócrates - R.I.P.

Izvor:

Pages: 1 [2] 3 4 5   Go Up
« previous next »